Ypatingame Baltijos šalių šaudymo čempionate triumfavo lietuvis

Naujo formato Baltijos šalių šaudymo į skriejančius taikinius varžybų nugalėtoju tapo vilnietis Virgilijus Grybė. Jis savaitgalį laimėjo „Baltic Open Sporting“ dviejų dienų turnyrą „Ievas Siers“ šaudykloje Vecbebriuose (Latvijoje), kurio metu taip pat vyko iškart trijų Baltijos valstybių čempionatai pagal FITASC sportingo taisykles.

„Visiškai naujos varžybos visiškai naujoje šaudykloje. Atmosfera puiki, taikiniai – labai sudėtingi, parengti labai profesionaliai. Smagu, kad jau pirmą dieną pavyko atsiplėšti nuo varžovų. Antra diena buvo sunkesnė, nes pasikeitė oras, pakilo vėjas, ėmė lyti. Džiaugiuosi, kad Lietuvai iškovojau pirmąją vietą bendroje įskaitoje“, – sakė akademijos „VG Shooting Academy“ įkūrėjas ir šaudymo treneris V. Grybė.

Artimiausią varžovą – estą Siimą Suvi – numušęs 186 taikinius lietuvis aplenkė net 12 taškų. Trečiąją vietą po papildomos šūvių serijos iškovojo Kipro šaulys Lefkios Miltiadoy, kuris padėjo suprojektuoti sudėtingas taikinių trajektorijas. Jis numušė 174 iš 200 skriejančių taikinių. Be Lietuvos, Latvijos ir Estijos šaulių varžybose taip pat dalyvavo Kipro, Suomijos ir Austrijos atstovai – iš viso 150 šaulių.

V. Grybė taip pat tapo ir Lietuvos sportingo čempionu. Antrąją vietą absoliučioje šalies čempionato įskaitoje iškovojo Tomas Sujeta (165 taškai), trečiąją – Edgaras Daukša (164). Šis šaulys laimėjo pirmąją vietą B klasifikacijoje, o C grupės nugalėtoju tapo Saulius Jančys, iššovęs 122 taiklius šūvius. Tačiau tam taip pat prireikė papildomos šūvių serijos, per kurią 15:11 jis pranoko trečioje vietoje likusį Irmantą Mačiulį.

„Važiavome ne tik dalyvauti, tačiau ir pasisemti tokių varžybų organizavimo patirties. Kitąmet tokias varžybas planuojame rengti Lietuvoje, „Ehunt“ šaudymo centre Švenčionyse. Tikrai joms pribrendome ir turime labai gerų šaudyklų su puikia tokiam sportui išvystyta infrastruktūra. Lietuvoje FITASC sportingo disciplina, ne tik „Compak Sporting“ vis labiau populiarėja“, – sakė Lietuvos sportingo federacijos prezidentas Laurynas Jucius.