Taikliausias – lietuvis, geriausia komanda – iš Latvijos

2019 m. Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius taurės I etapą laimėjo lietuvis, tačiau stipriausia komanda per dviejų dienų varžybas buvo iš Latvijos.

Pirmosios sezono šaudymo varžybos Vilniuje vyko pagal „Compak Sporting” taisykles. Pirmąsyk dėl apdovanojimų kovojo ne tik individualūs šauliai, tačiau ir komandos.

Surinkęs 182 taškus iš 200 galimų, „Open” kategorijos nugalėtoju tapo kaunietis Jonas Pakalniškis. Antrąją vietą po papildomos šūvių serijos užėmė nuolatinis varžybų Lietuvoje dalyvis – veteranas iš Kaliningrado, daugkartinis Rusijos čempionas Grigorijus Karagadianas, numušęs 176 taikinius iš 200. Rusas laimėjo ir veteranų varžybas, aplenkęs tautietį Vladimirą Petrovą (169) ir lietuvį Antaną Aleksiūną (166).

Taip pat antrąją vietą pajėgiausioje A grupėje iškovojo latvis Ojaras Ronis, numušęs tiek pat taikinių, kaip ir G. Karagadianas. Trečioji vieta teko kitam latviui Girtui Runniui, surinkusiam 175 taškus.

Moterų įskaitoje visas prizins vietas užėmė Latvijos šaulės. Geriausiai šaudė Iveta Tilė (159 taškai), pastaruoju metu į varžybas Lietuvoje nuolat atvykstanti su šeima ir mažyliu sūnumi. Antrąją vietą iškovojo Agnese Caunė (155 taškai), trečiąją – Ira Kirenska (151 taškas).

Jaunių kategorijoje taikliausias buvo Žygimantas Norkus (158 taškai). Antrąją vietą užėmė Naglis Balašaitis (147), trečiąją – Reda Čereškaitė (127).

Pirmąsyk surengtas komandines varžybas laimėjo „Lachkoki Club” iš Latvijos (O.Ronis, G.Runnis ir I.Tilė – 510 taškų). Antroji vieta atiteko lietuviams „Shootingclub.lt” (Vaidotas Žičius, Darius Rimka ir Džeraldas Daujotas – 506 taškai), trečioji – Šaudymo klubui „Compak ” (Nerijus Vaitekūnas, Giedrius Malakauskas, Audrius Merkys – 504 taškai).

Komandas galėjo deleguoti tik šaudymo klubai. Komandų skaičius vienam klubui nebuvo limituojamas. Komandą sudarė trys šauliai, nesvarbu kokios kategorijos arba amžiaus grupės.

Varžybose Vilniuje dalyvavo beveik 90 šaulių iš šešių valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos ir Prancūzijos.

Iš viso šiais metais vyks trys Lietuvos „Compak Sporting” taurės etapai. Po kiekvienų varžybų taurėmis bus apdovanojamos pirmas tris vietas užėmusios komandos. Po paskutinio, trečiojo etapo, susumavus visus rezultatus bus paskelbta ir apdovanota komanda čempionė.

Šeštadienį ir sekmadienį Olimpinio sporto centro šaudykloje vykusios varžybos tapo generaline repeticija prieš balandžio 13-14 dienomis vyksiančias Lietuvos didžiojo

Visus rezultatus rasite ČIA