Iš Baltarusijos – su pasaulio taurės etapo medaliu

Vilnietis Virgilijus Grybė iš šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etapo Baltarusijoje grįžo su apdovanojimu. Pagal FITASC „Compak Sporting“ taisykles savaitgalį vykusiose Baltarusijos Didžiojo prizo („Grand Prix“) varžybose Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos prezidentas užėmė ketvirtąją vietą. Nuo trečiosios jį skyrė vos vienas taškas. ( Šiose varžybose apdovanojimus pelno 5 geriausi šauliai.)

„Visuomet smagu dalyvauti aukščiausio lygio tarptautinėse varžybose, tokiose kaip pasaulio taurės serija. Kai tokios varžybos vyksta netoli namų, tai ypač patogu, gali dalyvauti ir daugiau Lietuvos šaulių, kuriems tai – neįkainojama tarptautinė patirtis. Įdomios taikinių konfigūracijos, sudėtingi taikinių skrydžiai – viskas susideda į puikius įspūdžius“, – sakė V. Grybė.

Lietuvis per dvi dienas numušė 188 taikinius iš 200. Trečiąją vietą užėmė rusas Vladimiras Fešinas, kuris surinko 189 taškus. Antras taip pat Rusijos šaulys Viktoras Nikolajevas – 191 taškas (3 tobulos serijos 3×25). Varžybų čempionas puikiai mums pažįstamas šaulys  Kaliningrado Grigorii Karagadian 194 taškai. ( 5×25 serijos). Grigorijus yra ir 2019 metų Lietuvos compak sporting čempionato nugalėtojas.

Lietuvai šiose varžybose atstovavo trys šauliai. Erikas Bolšakovas, numušęs 170 taikinių, užėmė 32-ąja vietą, o Gediminas Kiela – 41-ąją (161 taškas).

Virgilijus šiais metais jau yra laimėjęs Kipro Grand Prix, o pavasarį vykusiose varžybose Vilniuje taip pat laimėjo ketvirtąją vietą. Susumavus rezultatus geriausias Lietuvos šaulys šiuo metu pasauliniame FITASC reitinge užima penktąją vietą!