„Nepaisant žvarbaus oro ir gana smarkaus vėjo, varžybų nuotaika buvo puiki. Visuomet smagu parungtyniauti su senais bičiuliais, geriausiais regiono šauliais. Dar smagiau, aišku, nugalėti. Tačiau svarbiausia, kad šauliai renkasi į tokias varžybas, Lietuvoje kuriasi nauji šaudymo centrai ir mūsų ratas plečiasi“, – sakė V. Grybė.

Šis dviejų dienų turnyras – pirmasis Lietuvoje pagal oficialias FITASC „Compak Sporting“ taisykles. Jo metu beveik 100 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos šaudė į 200 taikinių, skriejančių skirtingu greičiu ir trajektorijomis.

V. Grybė laimėjo bendros įskaitos varžybas, numušęs 196 taikinius. Artimiausias jo varžovas, geriausias Estijos šaulys Veikko Tihvanas atsiliko dviem taškais. Trečiąją vietą užėmė lietuvis Dainius Nedzinskas, surinkęs 189 taškus.

Šioms varžyboms „VG Shooting Academy“ parengė naujieną, kurią V. Grybė atsivežė iš užsienio – specialius, vadinamuosius dūminius taikinius, kurie numušti paskleidžia spalvotus dūmus. Už kiekvieną numuštą tokį taikinį buvo skirti specialūs prizai. Kada skries toks taikinys, nežinojo niekas. Dar vienas specialus prizas buvo pusiau automatinis „Beretta“ šautuvas, kurio savininką lėmė burtai. Šautuvas iškeliavo į Latviją – jį laimėjo moterų įskaitos nugalėtoja Maira Sprukulė.

Moterų įskaitoje ji surinko 174 taškus. Antrąją vietą užėmė Gabija Stanislovaitytė, numušusi 154 taikinius iš 200. Trečiąją vietą iškovojo Aida Momkienė – 143 taškai.

Jaunių įskaitoje buvo vienintelė šaulė – Urtė Hofmanaitė. Numušusi 154 taikinius bendroje įskaitoje ji užėmė 61 vietą.

Varžybų dalyviai buvo skirstomi ir pagal pajėgumą. D kategorijos varžybas laimėjo lietuvis Vladislavas Lemeševas – 165 taškai. C kategorijos čempionu tapo Mindaugas Džiugas (166), B – Vaidas Šukys (176).

Senjorų kategorijos nugalėtojų tapo Antanas Aleksiūnas, numušęs 173 taikinius. Antrąją vietą užėmė latvis Nikolajus Arhipovas (172), trečiąją – Egidijus Barčkus (167).

Visus varžybų rezultatus rasite ČIA